Evropska nogometna unija razmatra mogućniost proširenja Lige prvaka na račun Lige Evrope, koja bi time praktično prestala da postoji.
"Liga prvaka već ima problema sa gledanošću mečeva u grupnoj fazi takmičenja. Mislim da će novi format takmicvenja stvoriti još teškoća i smanjiti kvalitet igara", rekao je Wenger.
Kako se navodi, novi format takmičenja mogao bi da zaživi 2015. godine, ali uprkos činjenici da bi to značilo da bi još sedam engleskih klubova moglo da uđe u elitu, Wenger se protivi toj ideji.
On je rekao i da bi proširena Liga prvaka bila kao klupsko evropsko prvenstvo i da bi se time oštetili domaći šampionati.
FENA/đk
ŠTETNO PO NACIONALNE ŠAMPIONATE
Menadžer Arsenala Arsene Wenger protiv proširivanja Lige prvaka
Arhiva 01.12.12, 15:51h
PODIJELI NA
24 SATA
I Britanci zatečeni cijenama na Jadranu: Čokoladica nevjerovatnih 8 eura! Nije hrana najviše poskupila, već...
Najavili nevrijeme za Thompsonov koncert?! Organizatori pojasnili šta slijedi ako se "otvori nebo' nad Hipodromom
Nadrealna slika sa protesta u Beogradu: Sama sjedi ispred kordona policije - 'najveće sramote Srbije'
Nakon ubistva srpske povratnice: 'Bez obzira na motive ovog gnusnog čina, počinioci moraju biti kažnjeni'
Menadžer Arsenala Arsene Wenger negodovao je povodom ideje da se Liga prvaka proširi na 64 kluba, rekavši da bi to moglo da šteti nacionalnim šampionatima, prenosi Tanjug