Gazdić je proglašen krivim za silovanje tri ženske osobe, te pomaganje pri još jednom silovanju.
Prvostepenom presudom Gazdić je oslobođen druge tačke optužnice jer je Sudsko vijeće zaključilo da "nije sporno da se silovanje svjedokinja A i B desilo, nego je problem što nisu bile sigurne u pogledu identifikacije".
Gazdić je oslobođen i optužbe da je držao u seksualnom ropstvu jednu žensku osobu.
Optuženi i njegovo branilac nisu u sudnici dočekali kraj izricanja presude.
Gazdić je nakon što je pročitano da je kriv, ustao i rekao da može da ide, iznoseći optužbe na račun Suda BiH.
Optuženom je produžen pritvor, a na ovu presudu postoji mogućnost žalbe Apelacionom vijeću Suda BiH, javio je BIRN- Justice Report.
SUD BIH
Jasko Gazdić osuđen na 17 godina zatvora zbog silovanja u Foči
Arhiva 09.11.12, 15:44h
PODIJELI NA
24 SATA
U Potočarima će sutra biti ukopan i Hasib Omerović: 'Njegovog tijela nema, ali smo pronašli te dvije kosti u Zvorniku'
Edin Džeko ponovo u Italiji: Bh. Dijamant i zvanično postao novi napadač Fiorentine
Pomama za jabukovim sirćetom na hrvatskom primorju: Turisti ga masovno nose na plažu, štite se od velikog problema
Je li bilo 'trgovine' sa drugostepenom presudom Dodiku? 'On je dolazak negdje s Kajganićem dogovorio'
Sud BiH je prvostepenom presudom osudio Jaska Gazdića, bivšeg pripadnika Vojske Republike Srpske (VRS), na 17 godina zatvora zbog silovanja počinjenog u Foči