FOTO/ STRAVA U DORTMUNDU

Maćeha ubila troje djece i zapalila stan

Arhiva 04.08.12, 21:34h

Dolaskom u stan vatrogasci su pronašli troje djece. Djevojčica Silan (12) i njen brat Mustafa (4) bili su mrtvi, dok je treći dječak (10) podlegao ozljedama u bolnici

strava u dortmunduNjemačka policija uhapsila je 29-godišnju ženu, za koju sumnjaju da je ubila troje djece svog partnera te potom zapalila stan u Dortmundu, javlja Bild.

Vatrogasci su u petak oko pet ujutro zaprimili dojavu o požaru. Dolaskom u stan pronašli su troje djece. Djevojčica Silan (12) i njen brat Mustafa (4) bili su mrtvi, dok je treće dijete, 10-godišnji Mustafa još uvijek davao znakove života. Prevezen je u bolnicu gdje je podlegao ozljedama.

Obdukcija je pokazala da su djeca ubijena.

Sumnja je odmah pala na očevu djevojku koja je imala krvavu ruku, a policiji je rekla da je napadnuta u parku iza zgrade. Po istražiteljima, oca Muharrema T. (41) se ne sumnjiči ni za što.

On je u trenutku požara bio u jednom restoranu udaljenom oko kilometar od kuće. Supruga mu je odavno umrla te je ostao samohrani otac.

strava u dortmundu

I u februaru je u stanu iste porodice izbio požar. Policija je tada zaključila da su ga izazvala djeca. Porodica se potom preselila u prizemlje zgrade.

strava u dortmundu

(24sata.hr, DEPO PORTAl; BLIN MAGAZIN/md)