Mjesec august će biti nešto iznad višegodišnjeg prosjeka u pogledu temperatura i ispod višegodišnjeg prosjeka kad su u pitanju padavine, kazao je za Fenu klimatolog i meteorolog Federalnog hidrometeorološkog zavoda Željko Majstorović.
- Početak mjeseca bit će u znaku dosta visokih temperatura. Svaki dan će temperatura biti pomalo veće u odnosu na prethodni dan. Prva polovina mjeseca će biti toplija od višegodišnjeg prosjeka, sa vrlo malo padavina - kazao je Majstorović.
U drugoj polovini augusta očekuje se nešto svježije vrijeme i više padavina.
(Fena/av)
U DRUGOJ POLOVINI MJESECA OČEKUJE SE SVJEŽIJE VRIJEME
August će biti topliji od prosjeka, a bit će i manje padavina
Arhiva 01.08.13, 09:38h
PODIJELI NA
24 SATA
Srebrenica i Aleksandar Vučić od 'pokajanja' do odobravanja: Tog 11. jula 2015. jedna ga je majka čak i zagrlila...
Nakon vijesti o gašenju: Sutra posljednji radni dan za uposlenike Al Jazeere Balkans
U Sarajevu otvorena izložba 'Trideset godina poslije' Damira Šagolja: 'Šta sam vidio od 1996. do danas'
Novi termin za TV Bingo Show: Federalna televizija prvi put odgodila emitovanje popularne emisije
Početak mjeseca bit će u znaku dosta visokih temperatura. Svaki dan će temperatura biti pomalo veće u odnosu na prethodni dan. Prva polovina mjeseca će biti toplija od višegodišnjeg prosjeka, sa vrlo malo padavina - kazao je Majstorović