Premijer Donald Tusk i njegov zamjenik Valdemar Pavlak neće putovati istim avionom, a i ostali državnici će ići različitim letovima, rekao je Gras, prenosi AP.
On je dodao da će za prevoz članova poljske delegacije biti korištena dva manja vladina aviona, a neki će ići različitim letovima komercijalnih kompanija.
Ovo je nova politika poljskih vlasti za putovanja državnika usvojena nakon avionske nesreće 10. aprila u Rusiji u kojoj je poginuo poljski predsjednik Leh Kačinjski, njegova supruga, direktor nacionalne banke, nekoliko vrhovnih vojnih komandanata i više drugih poljskih zvaničnika.
(FENA, BLIN/sv)
POLJSKA
Državnici više ne putuju istim avionom
Arhiva 08.06.10, 20:29h
PODIJELI NA
24 SATA
Uskoro će biti poznata drugostepena presuda Miloradu Dodiku!? Sudije su završile svoje
Dodik demantovao Slovence: 'Iznose laži o prisluškivanju, firma Centurion nema veze sa mnom'
'Ako žele rat, imat će rat!': EU zaprijetila Americi zbog Trampovih carina
Policija razotkrila Viber prevaru: Podignuta optužnica protiv 41-godišnjaka iz Zenice
Poljski državnici koji u srijedu putuju u Brisel neće svi biti u istom avionu, saopštio je u utorak portparol vlade u Varšavi Pavel Gras.