- U kasnim jučerašnjim satima prekinuli smo štrajk glađu ispred Općine Tuzla iz razloga što nas je pozvao načelnik Jasmin Imamović i obećao da će u narednom periodu Općina Tuzla riješiti pitanje taksi stajališta na teritoriji Općine - izjavio je predstavnik Grupacije samostalnih taksi prijevoznika Elvir Imamović.
Razlozi štrajka glađu samostalnih taksi prijevoznika, koji su rođeni i nastanjeni u Tuzli, bile su višegodišnje molbe i zahtjevi nadležnim općinskim službama za dodjeljivanje taksi stajališta u Tuzli.
Naime, samostalni taksi prijevoznici koji svoju djelatnost obavljaju u drugim općinama Tuzlanskog kantona su pojedinačno tokom proteklih šest godina predavali zahtjeve Općini Tuzla za dodjeljivanje taksi stajališta u Tuzli, ali odgovore nisu nikada dobili.
Izmijenjeni Zakon o cestama Tuzlanskog kantona propisuje da taksisti svoju djelatnost obavljaju u općinama iz kojih dolaze, zbog čega ova grupacija samostalnih taksi prijevoznika smatra da je dovedena u neravnopravan i diskriminirajući položaj u odnosu na sve taksi prijevoznike u Tuzli.
Tuzlanski taksisti su poručili da će ponovo stupiti u štrajk i boriti se za svoja zakonska prava i egzistenciju ukoliko u narednom periodu Općina Tuzla ne ispuni svoje obećanje o rješavanju pitanja taksi stajališta u Tuzli.
(Fena/eb)
NAČELNIK IH POZVAO NA PREGOVORE
Tuzlanski taksisti prekinuli dvodnevni štrajk glađu!
Arhiva 27.02.13, 10:59h
PODIJELI NA
24 SATA
Građani se često žale da ih napadaju vrane: Evo šta trebate uraditi
Detalji napada u Tuzli: Teško pretučen Saša Vilušić, policija traga za Ahmedom Kastratijem
Kardiolog otkrio šta dodaje gotovo svakom obroku
Policajci traže piromana: Evakuirano 40 osoba, nekoliko odraslih i djece završilo u bolnici
Grupacija samostalnih taksi prijevoznika prekinuli su štrajk glađu koji su počeli prije dva dana ispred zgrade Općine Tuzla