Ovu informaciju mještanima su saopštili poštari na terenu koji su im prije nekoliko dana isplaćivali invalidnine. Za razliku od dosadašnje prakse invalidnine su isplaćivane ispred lokalnih trgovina a obavijest o isplatama išla je "od usta do usta".
- Ako je zaista riječ o potrebi da se torba i novac zadrže na uviđaju u Banjoj Luci znači li to da će nam biti isplaćen okrvavljen novac? - sa strepnjom se pitaju korisnici Fonda PIO iz Donjih Garevaca.
- Ako je u pitanju osveta prema porodici ubice koja danas ionako stigmatizovana živi u jednom od najsiromašnijih izbjegličkih naselja u Donjima Garevcima, pitamo se, koliko to ima smisla? Pogotovo ako imamo u vidu da je poštar Vidović dao svoj život kako bi do kraja obavio svoju dužnost a koja, uprkos toj činjenici, još nije ispunjena - kažu penzioneri Donjih Garevaca.
(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/dg)
PENZIONERI DONJIH GAREVACA I DALJE BEZ PENZIJA
Torba sa novcem, koju je nosio ubijeni poštar Duško Vidović, još uvijek na vještačenju u Banjoj Luci
Arhiva 20.02.13, 16:01h
PODIJELI NA
24 SATA
Kada bih imao moć, zabranio bih političarima da govore u Potočarima! Neka skrušenom šutnjom i klečeći svjedoče o nečovječnosti
Horor na Jadranu: Žena ubijena u apartmanu... Došli na ljetovanje, muškarac je na smrt pretukao?!
Haag dobija mjesto sjećanja na genocid u Srebrenici: Porodice žrtava godinama su se za ovo borile
Centrotrans uvodi dodatnu (noćnu) liniju iz Sarajeva ka crnogorskoj obali, ovo su cijene i popusti
Više od deset dana nakon pogibije poštara Duška Vidovića penzioneri naselja Donji Garevci kod Prijedora ne dobijaju penzije. Razlog za ovo kašnjenje, prema službenicima PTT-a jeste taj što se torba sa novcem, koju je kod sebe na dan tragedije imao Vidović, još uvijek nalazi na vještačenju i kriminalističkoj obradi u Banjoj Luci