U pismu upućenom direktoru televizije B92 Veranu Matiću i Informativnoj redakciji ove televizije, SDS navodi da ovaj film "treba da posluži isključivo u predizborne svrhe SNSD-a i Milorada Dodika", prenose agencije.
SDS u pismu kritikuje trošenje novca od privatizacije "Telekoma Srpske", privatizaciju Rafinerije nafte u Brodu, izgradnju autoputeva u RS, Administrativnog centra Vlade RS, lokalnih puteva u opštini Srebrenica, investicije "ČEZ-a" u RiTE Gacko i moli televiziju B92 da objavi te činjenice, koje kako kažu, ukazuju na to kakvo je zaista stanje u RS.
- U posljednju godinu i po dana u RS svakog dana bez posla ostaje, u prosjeku, 100 radnika, a procenat nezaposlenih nikada nije bio veći u posljednjih sedam godina. Prvi put u istoriji RS smanjene su penzije onima koji su je stvarali, a borci su u prošloj godini ostali bez boračkog dodatka - navodi se u pismu SDS-a.
SDS smatra da bi Televizija B92 zbog interesa javnosti u RS trebalo da objavi podatak koliko je budžet RS, odnosno poreske obveznike, koštalo emitovanje filma "Ponosni na Srpsku" u zakupljenom terminu ove televizije.
Vlada RS snimila je promotivni film "Ponosni na Srpsku" u kome o izazovima u radu Vlade u protekle četiri i po godine govori premijer RS Milorad Dodik i eksperti iz zemlje i svijeta, kao i građani RS.
U snimanje filma "Ponosni na Srpsku" uloženo je 50.000 KM iz sredstava za promotivne djelatnosti Vlade RS, a film traje 55 minuta.
(BLIN/DEPO, SuV)
REAGOVANJA NA FILM 'PONOSNI NA SRPSKU'
SDS pisao TV B92
Arhiva 06.06.10, 17:47h
PODIJELI NA
24 SATA
Fatalna Mirnesa iskreno: Ne pada mi na pamet da otkrijem gdje je novac
Općina Stari Grad Sarajevo predala novi idejni projekat za rekonstrukciju bazena Bentbaša
Preminuo je Ozzy Osbourne: Ikona heavi metala izgubila je bitku sa Parkinsonovom bolešću
Od 100 do 250 KM: Evo i kada stiže jednokratna pomoć za penzionere
Srpska demokratska stranka (SDS) uputila je danas otvoreno pismo beogradskoj televiziji B92, povodom emitovanja filma "Ponosni na Srpsku", u kome navodi da javnost u Srbiji treba da zna da je slika stvarnosti u Srpskoj sasvim drugačija od one koja je prikazana u filmu, saopšteno je iz SDS-a.