Na sastanku je prezentiran Projekt za uključenje Centrotrans Eurolinesa u javni gradski prijevoz na području KS-a s akcentom na separat prijevoza putnika na području općine Hadžići, saopćeno je iz Pres-službe Općine Hadžići.
Projekt prijevoza za ovu općinu je temeljito i precizno razrađen te bi po riječima generalnog direktora Centrotransa Safudina Čengića otklonio sve trenutne probleme i maksimalno optimizirao prijevoz.
Između ostalog u Projektu se navodi da bi za obavljanje autobuskog prijevoza Centrotrans na području općine Hadžići koristio 11 autobusa i sedam minibusa.
Prema lokaciji prijevoza planirano je angažovanje vozača s domicilom u odredištu linije, dok bi manji broj, šest vozača, mogao biti iz Sarajeva.
Načelnik Ejubović je nakon sastanka kazao da je Centrotransov projekt prijevoza putnika dobro urađen, ali da konačnu odluku o uvođenju ove kompanije u javni gradski prijevoz donosi Kanton Sarajevo.
Ukoliko do toga dođe Općina Hadžići će podržati onog prijevoznika koji nudi maksimalni kvalitet te najniže cijene i uvjete za građane općine Hadžići.
(FENA/md)
UKLJUČENJE U JAVNI SAOBRAĆAJ NA PODRUČJU KS
Centrotrans ponudio 11 autobusa i sedam minibusa za prijevoz putnika u Hadžićima
Arhiva 13.02.13, 16:12h
PODIJELI NA
24 SATA
Sprema se gradnja mega kompleksa u Sarajevu, mašine na terenu: Iza projekta stoje moćne porodice sa ovih prostora
'Vlast ne podnosi umjetnike koji ne ćute': Zašto je Zoster otkazao koncert na 'Danima piva' u Zrenjaninu?
IShowSpeed u Sarajevu uporno pitao šta je Srebrenica i 11. juli, bh. YouTuber Nuni nije mu htio odgovoriti...
U sarajevskom naselju Dobrinja otvara se još jedno obdaniše: Za mališane od šest mjeseci do polaska u školu
Generalni direktor Centrotransa Safudin Čengić sa svojim pomoćnicima održao je danas radni sastanak s načelnikom Općine Hadžići Hamdom Ejubovićem o rješavanju prijevoza putnika na području općine Hadžići