Crnadak je na pres-konferenciji u Banjoj Luci citirao izjavu ministrice Cvijanović otprije dva dana u kojoj je navela da je „RS jedno demokratsko društvo u kojem možete da otvorite svaku temu i da nije tačno da u RS-u postoji režim i da se zbog njega ne može pričati te da svako onaj ko ima svoje mišljenje u RS-u ima zagarantovanu slobodu da ga iznese".
- Nakon jučerašnjeg objavljivanja razgovora predsjednika RS-a Milorada Dodika i vlasnika jedne televizije u kojem mu prijeti i psuje majku, najmanje što Cvijanović može danas da uradi jeste da podnese ostavku i jasno se odredi prema nastupu Dodika i prema svojoj izjavi koju je dala - kazao je.
Beogradski „Kurir“, a i drugi mediji objavili su audiosnimak o tome kako predsjednik RS-a Milorad Dodik preko telefona psuje i prijeti vlasniku BN televizije Vladi Trišiću.
Ovo je, prema tvrdnjama Trišića samo jedan u nizu uvredljivih razgovora koje je prvi čovek RS-a uputio novinarima i urednicima ove televizije.
Trišić je za „Kurir“ rekao da je povod za napade na njih prenošenje vijesti koje se ne dopadaju Miloradu Dodiku.
- BN televizija je samo prenijela vijest koju su objavili i drugi mediji (Tanjug, Kurir, B92...) o imovini Milorada Dodika. Pozvali smo ga za izjavu i sve to emitovali u Dnevniku. Sutradan je uslijedio poziv sa salvom uvreda i prijetnji - ispričao je za „Kurir“ Trišić.
Milorad Dodik kaže za „Kurir“ da je odnos koji ima prema ljudima po narodnoj: "svakom po zasluzi", pa tako i s novinarima te televizije.
- Nismo u ljubavi, ako na to mislite. To jeste mala šala, ali nisam nikada nikoga vrijeđao. To što neko zloupotrebljava svoju profesiju govori samo o njima. A laži su da sam bilo kome slao poresku. Kako ja to mogu?! Ja sam predsjednik, a ne direktor poreske uprave. Zakoni se u RS-u poštuju, pa ako su radili po zakonu ne znam zašto bi bilo ko strahovao - rekao je Dodik.
(FENA/em)
IGOR CRNADAK, PDP
Željka Cvijanović se mora 'odrediti' prema Dodikovom nastupu
Arhiva 01.02.13, 15:20h
PODIJELI NA
24 SATA
Znate li koliko traje plin u klima-uređaju? Evo kako prepoznati treba li ga samo dopuniti ili je vrijeme za popravku
Dačić: Policija i MUP ništa ne skrivaju, ispitat će se postupanje policije
Nakon što je muškarac u Zenici snimao djevojčicu: 'Ljudi koji imaju te deformacije znaju šta rade!'
Austrija poslala kazne svojim državljanima koji su bili na Thompsonovom koncertu na Hipodromu
Generalni sekretar Partije demokratskog progresa (PDP) Igor Crnadak zatražio je danas ostavku ministrice za ekonomske odnose i regionalnu saradnju Republike Srpske (RS) Željke Cvijanović te je pozvao da se "odredi prema nastupu" predsjednika RS-a Milorada Dodika prema vlasniku jedne televizije u RS-u