U Administrativnoj slubi kažu da su ekipe zimske službe na terenu i čiste trotoare i parkinge, gdje god je to moguće.
Vršilac dužnosti načelnika banjalučkog Odjeljenja za komunalne i stambene poslove i poslove saobraćaja Zoran Novaković naveo je da najviše snijega, oko 20 centimetara, ima u naseljima Kola, Stričići, Agino selo i Zelenci.
- Pratimo situaciju na terenu iz časa u čas. Ako snijeg nastavi padati ovom jačinom, spremni smo da pošaljemo dodatnu mehanizaciju kako bi se očistili i oni putevi koji se inače ne čiste, istakao je Novaković.
On kaže da problem predstavlja težak snijeg koji lomi grane drveća i naglasio da su angažovane dodatne snage da bi bile uklonjene polomljene grane.
Novaković je pozvao građane da se uključe u čiščenje snijega ispred stambenih objekata i poslovnih prostora.
- Zimska služba ne može očistiti prilaze kućama i molim naše građane da to urade, a neka obrate pažnju i prilkom parkiranja, da ne bi došlo do oštećenja automobila, zaključio je Novaković.
(BLIN MAGAZIN/eb)
U BANJALUCI PUTEVI PROHODNI
Komunalna služba u pripravnosti, građani se mole da čiste snijeg ispred svojih stambenih objekata
Arhiva 18.01.13, 16:08h
PODIJELI NA
24 SATA
Najbolji bh. košarkaš predstavljen u novom klubu, postaje zvijezda gdje god se pojavi
Snimao djecu na plaži u Loparu, pa prijavljen za iskorištavanje djece za pornografiju
Procurile informacije: Evo kada je planirano otvaranje Lidlovih prodavnica u BiH
Evo koliko novca morate izdvojiti ako želite gledati Zmajeve protiv Austrije
Na području Banjaluke obezbijeđena je prohodnost svih puteva, a snijeg koji je padao protekle noći nije izazvao probleme u saobraćaju, rekli su iz Administrativne službe grada