Avion Dakota južnoafričkog zrakoplovstva, koji se srušio u srijedu navečer, prevozio je ljekarski tim 94-godišnjeg legendarnog borca protiv apartheida, koji živi u selu Qunu nakon povlačenja iz javnog života, javila je južnoafrička novinska agencij EWT .
Vojni portparol Xolani Mabanga, koga je kontaktirao AFP, nije mogao ni potvrditi ni negirati medijske izvještaje.
- Dobio sam informaciju da je olupina aviona pronađena. Dat ću vam više informacija kasnije, kada dobijem vijesti od tima na terenu, izjavio je Mabanga.
Avion je krenuo iz Pretorije prema Mthathi, malom aerodromu u pokrajini Eastern Cape, koji je najbliži Mandelinom selu Qunu.
Spasličaki helikopteri poslani su u planinsku regiju nakon što je javljeno da je avion nestao, ali su se morali vratiti zbog lošeg vremena, javili su lokalni mediji.
Spasilački vojni timovi također su poslani u regiju kopnenim putem.
(FENA/em)
JUŽNA AFRIKA
U avionskoj nesreći poginuli ljekari 94-godišnjeg Nelsona Mandele
Arhiva 06.12.12, 10:33h
PODIJELI NA
24 SATA
Nestala je sa malih ekrana: Ana Bavrka o braku, karijeri i društvenim mrežama: 'Moja televizijska priča je završila'
Hoće li BiH uvesti carine od 0% za Sjedinjene Američke Države?
Da li su ugroženi ljudski životi: Sukob Muska i Trumpa bi mogao imati žestoke posljedice
Najmanje 13 ljudi preminulo na hadžu zbog vrućina
Jedenaest osoba poginulo je u padu južnoafričkog vojnog aviona u planinskom istoku zemlje, navodi se u izvještajima lokalnih medija, dok je u jednoj nepotvrđenoj vijesti javljeno da su žrtve bili članovi ljekarskog tima bivšeg predsjednika Nelsona Mandele.