Zamjenik predsjednika Sindikata komunalne privrede GRAS-a Amir Muminović izjavio je Agenciji FENA da je o realizaciji tih zaključaka bilo govora i na pregovorima prošle sedmice, te da sindikat smatra da je zbog njihovog neprovođenje GRAS zapao u još veću krizu.
Prvenstveno je zadatak, ističu u ovom sindikatu, da se GRAS dovede u normalnu funkciju, kako bi mogao adekvatno odgovoriti potrebama prijevoza putnika na području Kantona Sarajevo.
Sindikalisti i radnici GRAS-a napominju da se bore za svoje preduzeće nakon što je dovedeno u situaciju da ne može biti konkurentno privatnim firmama.
„GRAS se ne boji konkurencije, problem je što ne možemo dozvoliti da se konkurencija odvija mimo zakona i postignutih dogovora“, kazao je Muminović.
(FENA/em)