Kako javlja izvještač agencije Anadolija iz Brazila, Erdogan je s Nikolićem razgovarao o odnosima dviju zemalja, kao i o aktuelnim političkim pitanjima i poteškoćama na regionalnom i globalnom planu.
Premijer Erdogan se u odvojenim susretima sastao i sa premijerom Maroka Abdulilahom Benkiranom i šefom libanske vlade Nejibom Mikatijem.
Sastancima su prisustvovali i zamjenik turskog premijera Ali Babadžan, ministar za razvoj Dževdet Jilmaz, ministar finansija Mehmet Simsek, ministar za okoliš i urbanizam Vejsil Eroglu i zamjenik predsjednika Stranke pravde i razvoja (Ak Parti) Omer Celik.
Turski premijer Erdogan, sastao se i s francuskim predsjednikom Francoisom Hollandeom, a u toku sastanka dvojica lidera su zaključili kako je potrebno okrenuti novu stranicu u odnosima njihovih zemalja.
(FENA, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)
SAMIT U RIJU DE JANEIRU
Erdogan se u Brazilu sastao s Nikolićem
Arhiva 22.06.12, 12:41h
PODIJELI NA
24 SATA
Čeka li nas narednih dana nevrijeme ili samo sumorna kiša: Evo šta najavljuju meteorolozi
Horor u New Yorku: Upao u zgradu i počeo pucati po ljudima, među mrtvima i policajac
Kome smeta modernizacija i naoružavanje Oružanih snaga BiH? Samo onima koji ne vole Bosnu i Hercegovinu!
Važan je što duži staž: Ako ste 40 godina radili u FBiH, evo koliko će vam iznositi prosječna penzija
Premijer Republike Turske Redžep Tajip Erdogan, u okviru bilateralnih susreta na marginama samita Rio+20 u Riju de Janeiru, sastao se predsjednikom Srbije Tomislavom Nikolićem