ZENICA

Stjepan Mesić posjetio Bosansko narodno pozorište

Arhiva 17.05.12, 10:31h

Bosansko narodno pozorište Zenica posjetio je sinoć bivši predsjednik Republike Hrvatske Stjepan Mesić

Stjepan Mesić posjetio Bosansko narodno pozorište

Tokom zvanične posjete zeničkom pozorištu u kojem već nekoliko dana vlada svečana atmosfera zbog XI Festivala bh. drame, Mesić je pogledao predstavu „Prokleta avlija“.Ovaj pozorišni komad je prema tekstu Ive Andrića režirao Nebojša Bradić.

Pored glavnog programa, Mesić je obišao i izložbe koje su sastavni dio pratećeg programa Festivala. U pratnji uposlenika Bosanskog narodnog pozorišta obišao je zgradu i scenske prostore, te je oduševljen veličinom i ljepotom zgrade BNP-a izrazio zahvalanost uposlenicima na gostoprimstvu i zaželio uspjeh u nastavku rada  i realizacije Festivala.

Mesić je u trodnevnoj posjeti Zenici, a Lokalno omladinsko vijeće regije Zenica mu je zvanični domaćin. Posjeta BNP-u bila je jedna od njegovih prvih posjeta ustanovama u Zenici.

 

DEPO-BL!N/đk