Pismo ostavke je predato dosadašnjem predsjedniku Nicolasu Sarkozyju.
Ostavka Francoisa Fillona, jedinog Sarkozyjevog premijera u petogodišnjem mandatu, uslijedila je dan poslije posljednje sjednice vijeća ministara u Jelisejskoj palači.
Socijalist Francois Hollande je proglašen pobjednikom sa 51,6 posto osvojenih glasova, dok je Nicolas Sarkozy dobio 48,4 posto. Hollande će zamijeniti Sarkozyja u utorak i odmah nakon toga objaviti naimenovanje premijera koji će formirati vladu.
(FENA, DEPO PORTAL, BL!N MAGAZIN/md)
FRANCUSKA
Premijer Francois Fillon zvanično podnio ostavku
Arhiva 10.05.12, 19:58h
PODIJELI NA
24 SATA
Od predsjednika entiteta do putujućeg zabavljača - Dodik zapjevao u Trebinju: 'Nek vode me na sud, i kažu da sam lud...'
Spremite se za novu školsku godinu i osvojite vrijedne nagrade uz 'Baci 5' školsku nagradnu igru
Narodno pozorište: 'Srce Sarajeva' večeras ide u ruke Raya Winstonea
Lidl počeo gradnju objekta u još jednom bh. gradu: Rok je maj
Francuski premijer Francois Fillon podnio je u četvrtak ostavku svoje vlade koja će ipak nastaviti da obavlja tekuće poslove do utorka i stupanja na dužnost sljedećeg izabranog predsjednika Francoisa Hollandea i naimenovanja nove vlade