POZNATA LISTA UČESNIKA

Barcelona iz Španije dolazi na rukometni turnir u Doboj!

Arhiva 27.04.12, 18:24h

Na međunarodnom rukometnom "Doboj 2012" nastupit će klubovi Barcelona i Ademar iz Španije, PIK Segedin iz Mađarske, Čehovski mevedi iz Rusije, Dinamo iz Bjelorusije, Cimos iz Slovenije i prvak BiH - dobojska Sloga, javlja Srna

Doboj 2012Lista učesnika ovog 44. TV turnira šampiona utvrđena je na današnjoj sjednici Izvršnog odbora manifestacije.

Turnir će ove godine biti obogaćen kulturno-zabavnim i promotivnim sadržajima "Parada sporta i festival turizma" na kojoj će, dan uoči početka turnira, nastupiti mladi članovi sportskih kolektiva, plesnih grupa i muzičkih sastava iz Doboja, kao i turističkih organizacija dobojske regije.

Dobojski rukometni TV turnir prvi put je održan 1965. godine. Za vrijeme ratnih dešavanja od 1992. do 1996. nije održavan, da bi 2009. godine bio održan 41. turnir. Na ovom turniru, prema tradiciji, učestvuje osam ekipa.

Dobojski Međunarodni rukometni TV turnir uvršten je u takmičarski kalendar Evropske rukometne federacije i Svjetske rukometne federacije.

(DEPO PORTAL, BL!N MAGAZIN/md)