Formiranje takvog istražnog tijela predložio je poslanik Saveza za bolju budućnost BiH Mirza Ustamujić.
Nakon prvog kruga općeg glasanja poslanika elektronskim putem, kada je predsjedavajući Denis Zvizdić konstatirao da nema dovoljno potvrdnih glasova, na Ustamujićev zahtjev je glasanje ponovljeno, i to usmenim pojedinačnim izjašnjavanjem članova Predstavničkog doma.
I nakon tog kruga izjašnjavanja ispostavilo se da nema dovoljno podrške.
Da bi Ustamujićev prijedlog dobio "zeleno svijetlo", trebalo mu je najmanje 50 potvrdnih glasova, ali bilo ih je 39. Osam poslanika izjasnilo se protiv, dok je 35 bilo suzdržano.
Za razliku od Ustamujićevog prijedloga, većinski je podržana inicijativa poslanice Demokratske narodne zajednice Hafeze Sabljaković da Predstavnički dom održi posebnu, tematsku sjednicu o problemu zapošljavanja u Federaciiji, kao i inicijativa poslanice Stranke demokratske akcije Ljiljane Sakić o održavanju također posebne sjednice o procesu revizije korisnika boračkih prava.
Datumi dogovorenih tematskih sjednica bit će poznati naknadno.
(FENA/em)
PARLAMENT FBIH
Nije podržan prijedlog da se provjeri poslovanje BH Telecoma
Arhiva 11.04.12, 12:46h
PODIJELI NA
24 SATA
Koliko košta ljetovanje u Crnoj Gori: Od prenoćišta za 200 do vila od 20.000 eura
Ništa ne pomaže kao kiša: Napokon ugašen požar u Neumu, posjetitelji i stanovnici mogu odahnuti
Tužilaštvo o drami u Brčkom: Policajac poginuo pri pokušaju bijega iz stana, ljubavnica spavala u automobilu
Gost iz Metkovića pojeo janjetinu i pobjegao bez plaćanja, konobar ga jurio tri sata
Prijedlog da Predstavnički dom Parlamenta FBiH formira istražno radno tijelo koje bi provjerilo poslovanje kompanije BH Telecom nije podržan većinom glasova na današnjoj sjednici ovog doma u Sarajevu