Tim povodom, u sarajevskom hotelu "Europe" upriličeno je druženje s predstavnicima bh. medija te predstavljen nesvakidašnji uspjeh pozorišne predstave koja je dosad odigrana 50 puta pred više od 20.000 posjetilaca.
O svojevrsnom fenomenu bh. kulturne scene, koji donosi spoj naracije, muzike, pokreta i plesa, osim autorice bestsellera "Ja, mahaluša" i producentice Indire Kučuk-Sorguč, govorili su Mirela Trepanić i Alma Ferović koje potpisuju dramaturgiju i muzičku režiju, kao i protagonisti predstave Nela Đenisijević i Nenad Tešić, te scenografkinja i kostimografkinja Marijela Margeta Hašimbegović.
Istaknuli su da predstava vlastitu popularnost duguje iskrenom jeziku, koji vjerno oslikava bh. zbilju i specifični smisao za humor, kao i sinergiji pozitivne energije koja razbija barijere "u vremenu kulturne depresije".
Publika je, kako je rečeno, prepoznala iskrenu namjeru aktera predstave, kojom se u BiH uvodi žanr muzičkog teatra, a što je muzičko-scenskom hepeningu o žensko-muškim odnosima, stiliziranom u specifičnom bosanskom maniru, priskrbilo atribut najgledanijeg pozorišnog hita u BiH, podjednako dobro prihvaćenog od svih generacija.
Predstava, koja donosi izravnu priču o ljubavi na duhovit način, nastavlja svoj život uspješno se boreći sa stereotipima i predrasudama o "mahalanju" s pejorativnim prizvukom, tako da je već za sutra u 20 sati najavljena jubilarna izvedba u sarajevskom Kamernom teatru 55, a slijede i brojna gostovanja širom BiH, ali i izvan granica naše zemlje - u Velikoj Britaniji, Australiji, Kanadi...
Indira Kučuk-Sorguč najavila je da je u toku rad na dvije nove predstave - još jednog cabareta pod nazivom "Ja, mahalac", te dječije predstave "Avanture bosanskog Djeda Mraza", prve bh. muzičke bajke za djecu, a u planu je i angažman na otvaranju prvog scenskog prostora za cabare u glavnom gradu BiH.
(FENA, DEPO PORTAL/md)