- Imali smo odlično društvo na skijanju. U velikom petosobnom apartmanu u centru mjesta „Les 2 Alpes” smjestili smo se sa još tri porodice. Svi naši prijatelji su odlični skijaši, tako da niko ne zaostaje po stazama niti se gubi. Večeri smo provodili igrajući karte, uz vrhunska francuska vina i sireve, a iz našeg apartmana se često širio miris dobrog pasulja na bihaćkom suhom mesu - živopisno priča Alen.
On je, kasno noću, dok svi spavaju završavao svoju knjigu u kojoj ima mnogo neispričanih i šokantnih priča iz peroda kada je pjevao u „Bijelom dugmetu“.
- Knjiga priča priču od samog početka kad sam naučio prve akorde na gitari i imao svoj prvi bend u Bihaću, pa preko dolaska u Sarajevo sa „Divljim jagodama”, rada u „Bjelom dugmetu”, u „Četiri asa”. Obuhvata i moju solističku karijeru, ponovno okupljanje „Dugmeta” 2005. godine sa sva tri pjevača, što će biti poslastica knjige - priča Alen.
Po povratku sa skijanja, Islamović je u Zagrebu prionuo na posao. Trenutno montira spot koji je snimio sa Sanjom Doležal za njihovu duetsku pjesmu „Obećaj mi”.
- Sanja i njen suprug su odlična raja za druženje, tako da nas je još više povezala ova pjesma. U februaru i martu ćemo održati nekoliko zajedničkih koncerata.
(Blic.rs, DEPO PORTAL, BLIN/dg)
ALEN ISLAMOVIĆ ZAVRŠIO PISANJE AUTOBIOGRAFIJE
Ponovno okupljanje 'Bijelog Dugmeta' bit će najsočniji dio
Arhiva 29.01.12, 20:58h
PODIJELI NA
24 SATA
Na Ilidži svečano otvoren Sportsko-rekreativni centar 'Dženan Memić'
Amel Tuka pobijedio u trci na 800 metara s najboljim ovosezonskim rezultatom
Nedim Sladić otkrio kakvo nas vrijeme očekuje za Kurban-bajram
S tržišta se povlači tjestenina popularne marke: Pronađen prekomjerni nivo olova
Alen Islamović se vratio sa skijanja na francuskim Alpima gdje je sa suprugom i kćerkama proveo deset dana i na visini od 3.600 metara završio autobiografsku knjigu „Moje doline sećanja”