Riječ je o veoma važnom dokumentu kojim se regulišu značajna pitanja mladih, zbog čega je neophodna rasprava na kojoj su, smatraju u Općinskom odboru Naše stranke Novo Sarajevo, trebali učestvovati mladi s primjedbama, prijedlozima, idejama.
Prema Strategiji za mlade su u naredne tri godine iz općinskog budžeta planirana sredstva u visini 73.900,00 KM. Da je riječ o površnom, tehnički nedovršenom, suštinski manjkavom dokumentu koji neće unaprijediti ionako nezavidan položaj mladih u općini, svjedoči i činjenica da u dokumentu nije naveden ni podatak o stvarnom broju mladih u dobi između 15 i 30, na koje se odnosi ovaj dokument.
- Smatramo i da je uzorak od samo 300 ispitanika, na osnovu kojih je izrađena Strategija, nedovoljan i irelevantan, ako se uzme u obzir činjenica da u Općini Novo Sarajevo živi 66.000 stanovnika. Ovakva Strategija neće zadovoljiti stvarne potrebe mladih na području Općine Novo Sarajevo- poručuju iz Općinskog odbora Naše stranke.
Sjednica Općinskog Vijeća je zakazana za ponedeljak 30. januara, kada će se vijećnici izjašnjavati o ponuđenoj Strategiji za mlade.
(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/eb)