NOVI SAD

Pritvor za napadače na navijače Hrvatske

Arhiva 28.01.12, 12:25h

Viši sud u Novom Sadu odredio je kasno sinoć jednomjesečni pritvor za grupu lica, osumnjičenih za napad na navijače hrvatske rukometne reprezentacije, saopšteno je iz ove pravosudne institucije

zapaljeni automobili novi sadPritvor je određen za Denija U. (22), Dragana Ј. (22), Dražena N. (22), Ivana K. (22), Aleksandra K. (23), Јovana B. (22), Nemanju P. (21), Dragana B. (23), Sašu I. (22), svi s područja Novog Sada, te Nikoli T. (24), Marku Ј. (23) i Ivanu A. (26) iz Beograda.

Krivicu su negirali svi osumnjičeni, koji pripadaju različitim navijačkim grupama iz Novog Sada i Beograda.

Novosađanin Deni U. sumnjiči se i za neovlašteno držanje oružja, jer je u njegovoj kući pronađen pištolj.

Dežurnom istražnom sudiji Višeg suda podnesen je zahtjev za sprovođenje istrage i protiv Beograđana R.C. i P.L. koji su u bjekstvu.

Napad na hrvatske navijače dogodio se u utorak 24. januara u novosadskom naselju Veternik poslije utakmice Hrvatske i Francuske u novosadskom "Spensu" u okviru Evropskog prvenstva u rukometu. Prilikom nereda, jedan hrvatski navijač je lakše povrijeđen, a polupano je više automobila s hrvatskim registracijama.

(RTRS, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/eb)