ZBOG ZLOUPOTREBE POLOŽAJA

Uhapšeni čelnici splitske Credo banke

Arhiva 10.12.11, 16:12h

Šest osoba, među kojima su predsjednik Uprave Credo banke Šime Luketin te vlasnici banke Boris Barač i Mirko Vuković, uhapšeno je jutros u Splitu, zbog sumnje na zloupotrebu službenog položaja i zloupotrebu u gospodarskom poslovanju, počinjenim u nedavno likvidiranoj Credo banci, doznaje se od branitelja jednog od osumnjičenih

sime luketinTereti ih se da su izvlačili kapital iz Credo banke te je tako doveli do propasti.  Proteklih je sedmica u izvješću o likvidaciji HNB pronašao čitav niz teških kaznenih djela iz gospodarskog kriminala. Nakon tog izvješća slučaj je preuzelo Državno odvjetništvo.

Slijedom toga splitska je policija danas oko 9 sati izvršila pretrage stanova šestorice osumnjičenih koji su poslije toga privedeni u policijske prostorije splitsko-dalmatinske Policijske uprave, gdje se još nalaze.

Kako je rekao jedan od branitelja, tokom popodneva šestorica uhapšenih biti će privedeni u istražni centar Županijskog suda u Splitu.

(FENA/dg)