Kako javlja agencija Beta, za prodaju je ponuđeno 86 odsto akcija novinskog preduzeća koje izdaje list "Pobjeda".
Vlasnik "Avaza" je Fahrudin Radončić, nekadašnji politički funkcioner u Podgorici rodom iz Crne Gore, a "Media Nea", kako su prenijeli mediji, u tenderskom postupku za "Pobjedu" nastupa u ime grčkog investitora Petrosa Statisa.
"Media Nea" je nedavno pokrenula list "Dnevne novine". Statis je zakupac više plaža na crnogorskom primorju, a njegova firma je kupila 15 odsto akcija Kombinata aluminijuma u Podgorici.
Takođe, Statis je zajedno s grčkim bogatašem Viktorom Restisom ortak u firmi "Adriatik propertis" koja je ranije zakupila grad-hotel "Sveti Stefan".
(Slobodnaevropa.org/dg)
ODLUKA 10. DECEMBRA
Radončić zainteresovan za kupovinu dnevnog lista 'Pobjeda'
Arhiva 22.11.11, 09:57h
PODIJELI NA
24 SATA
Da li je sve ovo danas bila igranka za javnost: 'Amerika i Katar su znali, Iran im je javio…'
Oglasili se iz Pentagona nakon iranskog udara na američke baze, saopćili i neke detalje
Katar tvrdi da je odbio iranski napad na američku bazu, najavili i odgovor
Šta se dešava u Bijeloj kući dok traje iranski napad na američke baze
Dvije kompanije, sarajevski "Avaz" i podgorička "Media Nea", otkupile su tendersku dokumentaciju najstarijeg crnogorskog lista "Pobjeda", a rok za odluku o kupovini akcija tih novina ističe 10. decembra