SVJETSKI DAN ŠTEDNJE U 'PIONIRSKOJ DOLINI'

Privredna banka Sarajevo donirala kućice, hranu za vjeverice i sadnice

Arhiva 31.10.11, 14:45h

Privredna banka Sarajevo d.d. Sarajevo je povodom Svjetskog dana štednje donirala Zoološkom vrtu „Pionirska dolina“ kućice za vjeverice, hranu i sadnice hrasta učestvujući tako u poboljšanju uslova boravka životinja u „Pionirskoj dolini“

donacija zooloskom vrtuDonacija je ujedno bila i zahvala „Pionirskoj dolini“ koja brine o životinjama i razvija ljubav najmlađih prema prirodi, životinjama i zaštiti okoline. Obradovani donacijom koja će pružiti sigurno sklonište vjevericama tokom zime bili su i učenici Osnovne škole „Musa Ćazim Ćatić“ koji su bili specijalni gosti PBS-a u „Pionirskoj dolini“.

donacija zooloskom vrtuDruženje s mališanima koji su bili zainteresirani da saznaju više o Svjetskom danu štednje proteklo je časom u prirodi na kojem su se djeca upoznala s vrijednostima štednje, načinima kako štedjeti novac i prednostima koje donosi štednja u budućnosti.

- Razvijanje zdravih navika štednje od najranijih dana je od velike važnosti. Pionirsku dolinu smo izabrali kao mjesto koje svojom brigom o životininjama i prirodi upravo pomaže u razvijanju zdravih navika djece koji su najbrojniji posjetioci Pionirske- kazala je direktorica PBS-a Azemina Golo.

Svjetski dan štednje bila je i prilika da PBS d.d. Sarajevo najavi ponovno pokretanje usluge dječije štednje koja je najbolji način roditeljima da uštede novac za sigurnu budućnost njihovih najmilijih.

(DEPO PORTAL/eb)