"Raghad traži izdavača svjetskog ugleda za objavu Sadamovih memoara koje je sam pisao", rekao je jordanskom listu Al-Ghadu Hajtam al-Hirš. "Ti su memoari stvarni i izvorni, a Raghad je otvorena za svaku ponudu kojom bi se zaštitila prava njezine obitelji", dodao je, prenijela je Hina.
Raghad, najstarija od tri Sadamove kćeri, pobjegla je u Jordan 2003. godine, zajedno sa sestrom Ranom. Treća sestra Hala i njihova majka Sadžida su izbjegle u Katar.
Advokat Sadama Huseina Halil el-Dulaimi objavio je prije dvije godine knjigu pod naslovom "Sadam Husein u američkom zatvoru...što se stvarno dogodilo" koju je predstavio kao memoare iračkog čelnika, svrgnutog 2003. tokom savezničke invazije na Irak.
Dulaim je rekao da je knjiga temeljena na njegovim razgovorima sa Sadamom Huseinom u zatvoru, ali Raghad je izrazila sumnju u njihovu autentičnost.
Sadama Huesina su američke snage zarobile u decembru 2003. u Tikritu, osam mjeseci nakon pada Bagdada. On je bio u zatvoru do pogubljenja u Bagdadu 30. decembra 2006. zbog zločina protiv čovječnosti.
(FENA/em)
AMAN
Kćerka Sadama Huseina želi objaviti očeve memoare
Arhiva 16.10.11, 19:46h
PODIJELI NA
24 SATA
Pucnjava u bh. gradu: Muškarac prebačen na KCUS, radi se o vlasniku kafića?
SDA: Sud BiH ne bi smio postati Dodikov saučesnik u pokušajima rušenja države
Dramatično je u Srebrenici: Proglašena vanredna situacija, helikopter je jedina nada
Šta se dešava s planetom: U Turskoj se jedni tope na 40 stepeni, a drugima pada snijeg
Raghad, kći bivšeg iračkog diktatora Sadama Huseina pogubljenog 2006. godine, planira objaviti memoare svoga oca, rekao je njezin advokat u nedjelju u Amanu