PREDSTAVLJANJE U SARAJEVU 19. OKTOBRA

Visa pokreće web stranicu posvećenu finansijskoj pismenosti

Arhiva 13.10.11, 10:34h

Zvanično predstavljanje web stranice MojeFinansije.ba i okrugli sto o temi "Finansijska pismenost u Bosni i Heregovini“ bit će održani 19. oktobra u Sarajevu

Visa naslovnaVisa - globalna platna kompanija zvanično pušta u rad prvu web stranicu posvećenu finansijskoj pismenosti MojeFinansije.ba, kako bi povećala finansijsku pismenost u Bosni i Hercegovini.

Visa je kreirala web stranicu na bosanskom jeziku koja nudi kvalitetne infomacije i savjete o metodama i načinima upravljanja vlastitim finansijama i novcem.

Web stranica je kreirana na osnovu istraživanja provedenog u okviru foruma Visa mladi lider, na kojem su studenti intervjuirani o stavovima o upravljanju vlastitim novcem i finansijama.

Glave teme i problemi identifikovani tokom foruma Visa mladi lideri su uvrštene u kvantitativno istraživanje koje je pokazalo da 72,7 posto stanovništva BiH želi saznati više o upravljanju novcem.

Tako je nastala ideja o pogodnom i pristupačnom izvoru informacija o upravljanju novcem i finansijama za stanovništvo Bosne i Hercegovine.

Tom prilikom bit će održan i okrugli sto o finansijskoj pismenosti u Bosni i Hercegovini, te o rezultatima kvantitativnog istraživanja o finansijskoj pismenosti, koje je dio projekta Visa mladi lideri.

(DEPO/md)