VIDEO/CNN O PREDSTAVI HARISA PAŠOVIĆA

'Evropa danas' je vjerovatno najzanimljivija pozorišna izvedba u 2011.

Arhiva 06.06.11, 15:02h

Nakon pozitivnih izvještaja Finacial Timesa, Reutersa i drugih međunarodnih medijskih kuća, CNN objavljuje pohvalnu priču o predstavi "Evropa danas" u režiji Harisa Pašovića

Evropa danasIzvještaj CNN-a ističe da je produkcija East West Centra iz Sarajeva originalno dijelo koje upozorava na porast fašizma u Evropi i naziva je "vjerovatno najzanimljivijom pozorišnom izvedbom u ovom dijelu Evrope u 2011".

Priča o ''Evropi danas'' emitira se četiri dana za redom u emisji CNN World Report. Za CNN je o sarajevskoj premijeri ekskluzivno izvijestila Senka Hadžović-Ćerimagić, novinarka NTV Hayat.

Sarajevska premijera predstave “Evropa Danas” East West Centra je održana 28. aprila 2011. u Olimpijskoj dvorani Zetra, a u njoj su nastupali glumac Miki Manojlović, Slovenski bend Laibach i međunarodno poznati koreograf Edward Clug. Predstava je koproducentski projekat East West Centra Sarajevo, Slovenskog narodnog gledališča Maribor i Evropske kulturne prijestolnice Maribor 2012.

VEZANI TEKST: DEPO TV NA TEATARSKOM SPEKTAKLU 'EVROPA DANAS' U ZETRI: Krvave laži ujedinjene Evrope

(DEPO/md)