- Zatvorili smo to poglavlje zbog nas samih, a ne kako bismo ga koristili u razmjeni - rekao je Tadić.
Predsjednik Srbije je naglasio da je Mladićevo hapšenje neposredno nakon posjeta visokih dužnosnika EU-a Beogradu 'puka' slučajnost.
- Da smo htjeli to namjestiti, onda bismo ga uhapsili nekoliko dana prije nego što će Evropska komisija u oktobru odlučivati o sljedećoj fazi približavanja Srbije EU-u - rekao je Tadić.
- Ali nismo kalkulirali. Na hapšenju Ratka Mladića radili smo vrlo naporno otkako je ova vlada došla na vlast. Radili smo to zbog sebe, a ne zbog EU-a ili suda u Haagu - rekao je Tadić.
- To poglavlje je zatvoreno i sretan sam zbog toga - naglasio je.
(Dnevnik.hr, DEPO/BLIN/dg)
BORIS TADIĆ ZA 'FRANCE 24'
Mladić nije 'moneta za potkusurivanje'
Arhiva 28.05.11, 16:01h
PODIJELI NA
24 SATA
Plitki sljedbenici inata: Musino deranje jarca veliki je (još jedan) poraz za cijelu BiH!
Šta se zaista dešavalo u tunelu tokom poluvremena: Željezničar objavio snimak napada koji sudije nisu mogle vidjeti
Otkriveno i šta Putin želi kako bi se zaustavio rat u Ukrajini: Zelenski na to neće pristati!?
Zarovite se OVDJE i pronađite ekstra komade: Bez puno novca i uz malo mašte, spremne za glamur SFF-a
Srbijanski predsjednik Boris Tadić izjavio je u razgovoru za televiziju France 24 da hapšenje Ratka Mladića nije 'moneta za potkusurivanje' za približavanje njegove zemlje EU-u