- Članice Savjeta bezbednosti pozdravljaju hapšenje Ratka Mladića 26. maja 2011. godine - saopštio je u petak uveče predsjedavajući Savjeta bezbjednosti UN, francuski ambasador Gerard Araud.
Članice Savjeta bezbjednosti, kako je naveo Araud, čestitaju srpskim vlastima na hapšenju, koje je jasan pokazatelj saradnje vlade Srbije sa Međunarodnim krivičnim tribunalom za bivšu Jugoslaviju, prenosi France press.
- Države članice Savjeta bezbjednosti dijele nadu da će hapšenje i izručivanje Mladića pomoći približavanju zapadnog Balkana, pomirenju i evropskoj perspektivi - naveo je Araud.
Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Ban Ki-moon izjavio je u četvrtak, na dan kada je Mladić uhapšen u selu Lazarevo kod Zrenjanina, da to predstavlja "istorijski dan" za međunarodnu pravdu i zahvalio se srpskoj Vladi i predsjedniku Borisu Tadiću na tome.
(Slobodnaevropa.org/dg)
'POKAZATELJ SARADNJE SRBIJE SA HAŠKIM TRIBUNALOM'
Savjet bezbjednosti UN pozdravio hapšenje Ratka Mladića
Arhiva 28.05.11, 13:51h
PODIJELI NA
24 SATA
Pacijenti u KS mjesecima u agoniji: Na ultrazvuk moraju čekati do novembra, 11 radiologa bi brzo riješili liste čekanja
Sijevale šake na Ferhadiji: Tukle se dvije žene i dva muškarca, građani ih snimali
Zašto SAD može imati atomsku bombu, ali ne i Iran?
Ljudi se zbog straha masovno rješavaju ulaznica za koncert Thompsona na Hipodromu: U čemu je problem?
Savjet bezbjednosti UN pozdravio je hapšenje haškog optuženika Ratka Mladića, ocijenivši da je to jasan pokazatelj saradnje Srbije sa Haškim tribunalom