Roditelji pak brane svoju odluku da djetetu ne kažu spol kako bi ono samo jednog dana otkrilo je li dječak ili djevojčica.
U e-mailu koji je napisala Kathy Witterick stoji kako ona i njezin partner smatraju da je potreba cijelog svijeta da zna šta njihovo dijete ima među nogama nezdrava, nesigurna i voajeristička.
Uz Storm, Kathy i David imaju još dva sina, petogodišnjeg Jazza i dvogodišnjeg Kia, zbog čijeg su nekonvencionalnog odgajanja također pobrali kritike javnosti.
Naime, dječake odgajaju tako da im dopuštaju da sami odaberu koju će odjeću nositi te kakvu će frizuru imati. Jazz nosi odjeću za djevojčice i ima dugačke pletenice. Za svoje sinove David kaže kako ljudi misle da su djevojčice.
Toronto Star prenosi kako ni djed ni baka ne znaju kojeg je Storm spola te da im je već dosadilo objašnjavati susjedima i prijateljima odluke o odgoju svoje djece, no da im ipak pružaju svu podršku.
U mailu Agenciji Associated Press u kojem objašnjava svoju odluku, Kathy koja ne radi već odgaja djecu, kaže kako četveromjesečno dijete tek upoznaje samo sebe i kako mu/joj ne želi nametati spol te ga/je tako unaprijed određivati.
(Tportal.hr, DEPO/dg)
ŽELE DA SAMO ODLUČI DA LI JE DJEČAK ILI DJEVOJČICA
Kontroverzni par zatajit će spol vlastitom djetetu
Arhiva 28.05.11, 12:29h
PODIJELI NA
24 SATA
Nije tačno da poslodavci u Federaciji namjeravaju uvesti 40.000 stranih radnika! Evo šta je rečeno...
Ništa od obećane direktorske fotelje za Radovana Viškovića? Ni promjena Statuta nije mu pomogla...
Državljani Hrvatske u BiH bit će izuzeti: Bh. građani će na granici davati otiske četiri prsta i fotografiju lica
Prvi podaci o broju mrtvih i ranjenih u Jemenu nakon napada izraelskih ratnih aviona: Šta su bile mete?
Kathy Witterick i David Stoker pretrpjeli su kritike sa svih strana nakon što su lokalne novine Toronto Star objavile njihov profil u kojem namjeravaju zatajiti spol vlastitom četveromjesečnom djetetu kojem su dali ime Storm