DŽERARD SELMAN

Zahtjevam od Inzka da odmah raspusti Visoko sudsko i tužilaško vijeće!

Arhiva 15.04.11, 13:58h

Ministar pravde RS-a Džerard Selman ustvrdio je danas da je “neizbor glavnog tužioca RS-a direktan udar na ustavni poredak RS-a, rušenje i opstrukcija rada njenih pravosudnih organa i još jedan dokaz da Visoko sudsko i tužilačko vijeće, kao zajednička institucija, direktno radi na rušenju ustavnog poretka Bosne i Hercegovine i RS-a”

Džerard SelmanPodsjetivši da je Visoko sudsko i tužilačko vijeće jučer na sjednici, pored ostalih izbora, trebalo da izabere i glavnog republičkog tužioca RS-a, Selman je u saopćenju naveo da je to treći put u posljednje dvije godine da nije došlo do imenovanja na tu funkciju.

“Zahtijevam od visokog predstavnika Valentina Inzka da odmah, a najkasnije u roku od 24 sata raspusti Visoko sudsko i tužilačko vijeće da bi spriječio njegovo dalje destruktivno djelovanje i blagovremeno spriječio rušenje dostignutih standarda u reformi pravosuđa i zaštitio ustavni poredak BiH i RS-a. Smatram da se ovim činom Visoko sudsko i tužilačko vijeće stavilo u funkciju jedne politike, politike koja želi da sruši ustavnopravni poredak RS-a”, ustvrdio je entitetski ministar pravde.

(FENA/md)