Kako saznajemo, UEFA i FIFA su na adrese Zavrla i NZS uputili upit o njegovom eventualnom angažmanu u čišćenju bh. fudbala od korova, na koji su dobili pozitivne odgovore.
Mada je nejasno jesu li slični upiti otišli i na adrese drugih potencijalnih kandidata za mjesto predsjednika Komiteta, odnosno, je li Zavrl jedina UEFA-i i FIFA-i prihvatljiva varijanta, ne bi nas trebalo iznenaditi ako slovenski zvaničnik u narednih nekoliko dana bude predstavljen kao predsjednik Komiteta.
Shodno tome da mu UEFA i FIFA zabranjuju da daje izjave za medije, Zavrl je, kao i obično, bio rezervisan prema ovoj temi, ali nam je bilo znakovito da nije demantovao našu informaciju.
- FIFA-i i UEFA-i sam poslao izvještaje i razgovarao sa Marcelom Benzom. Ostalo zaista ne znam. Dvije asocijacije ovih dana trebaju formirati taj neki komitet i to je sve što znam. Ostalo je sve isto kao onog dana kada sam otišao iz Sarajeva - rekao nam je Zavrl.
I u NZS nismo naišli na raspoloženog sagovornika, ali ponovo nismo dobili demant.
- Za takve teme trebate se obratiti FIFA-i i UEFA-i jer mi nismo dužni odgovarati na pitanja o njihovim planovima i akcijama - rekao nam je portparol NZS-a.
Po zanimanju pravnik, Zavrl je igračku karijeru (1962.-1976.) proveo u Ljubljani, Olimpiji, Svobodi i Primorju, a imao je i nekoliko nastupa za mladu reprezentaciju bivše Jugoslavije.
U Fudbalskom savezu Slovenije bio je generalni sekretar i predsjednik, a od 2009. je počasni predsjednik. Obavljao je niz dužnosti u UEFA-i i FIFA-i kao član komisija za mlade reprezentacije, za fudbalske saveze, za fer-plej... Delegat je UEFA-e i FIFA-e.
(Dnevni avaz/BLIN MAGAZIN/tg)