ZA OKO 1.300 MALIŠANA NEMA MJESTA U BANJALUČKIM VRTIĆIMA

Roditelji strahuju od dadilja iz oglasa!

Arhiva 03.04.11, 20:50h

Za oko 1.300 mališana nema mjesta u banjalučkim vrtićima, pa su roditelji prinuđeni da angažuju dadilje. Među njima je i moje dijete koje nema ko da čuva kada krenem na posao, jer moji i roditelji od mog supruga, ne žive blizu nas.

vrtićOvim riječima se redakciji "Glasa Srpske" obratila Banjalučanka Sanja Ostojić koja ne zna gdje da nađe bebisiterku. Ona je istakla da u gradu ne postoji nijedna registrovana agencija za bebisitere u kojoj bi mogla pronaći adekvatnu dadilju za svoju kćerku.

- Jedini način da nađem dadilju je preko oglasa ali to mi je nesigurno, jer ne mogu svoje dijete ostaviti na čuvanje bilo kome. Neshvatljivo mi je da u gradu, kao što je Banjaluka, ne postoji nijedna agencija koja može preporučiti bebisitera - rekla je Ostojićeva.

Prema njenim riječima, osnivanje takve agencije mnogo bi olakšalo roditeljima, ali i ženama koje žele da budu dadilje, jer se rijetko ko preko oglasa usuđuje da angažuje dadilju.

                          Vrtići

- Na području grada postoji 18 vrtića koje pohađa oko 2.000 mališana, dok za njih 1.300 nije bilo mjesta pa se za njihovo čuvanje zaposleni roditelji sami moraju snaći - rekla je pomoćnik direktora Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje.

U Centru za predškolsko vaspitanje i obrazovanje su nam potvrdili da u gradu nema nijedna agencija za bebisitere.

Da su dadilje neophodne roditeljima potvrđuju i u Centru za kreativni rad sa djecom "Dobri medo".
- Roditelji, koji ne žele putem oglasa da angažuju bebisiterku, raspituju se kod svojih prijatelja ko je njima čuvao djecu, jer im je tako sigurnije. Najčešće zaposle nekog koga poznaju - rekla je direktorica centar "Dobri medo" Dijana Kuruzović.

Prema njenim riječima, oni su prepoznali ovaj problem i jedno vrijeme obučavali za bebisitere.

- Trenutno smo rad sa bebisiterkama stopirali zbog nekih drugih aktivnosti. Roditelji nas stalno zovu i traže da im preporučimo neku dadilju i zbog toga ćemo morati ponovo početi sa posredovanjem između bebisitera i roditelja - istakla je Kuruzovićeva.

Ona je objasnila da su dadilje, koje su se javljale na njihov konkurs morale da prođu obuku iz prve pomoći i psiho-test, što je roditeljima predstavljalo kakvu-takvu sigurnost.

(GLAS SRPSKE/ds)