INDIJAN VELS

Ana Ivanović i Jelena Janković ubjedljivo do treće runde

Arhiva 12.03.11, 10:46h

Srpska teniserka Ana Ivanović pobijedila je Kimiko Date Krum iz Japana sa 6:4, 6:2 u drugom kolu turnira u Indijan Velsu.

Ana IvanovićSve do posljednjeg gema na meču Japanka nije imala šansu za brejk, a Ivanovićeva je u oba seta na vrijeme napravila brejk i zasluženo je slavila.

Ivanovićeva će u trećoj rundi igrati sa Barborom Zahlavovom Stricovom iz Češke, koja je iznenadila 12. nosioca, zemljakinju Petru Kvitovu sa 2-1 u setovima.

Uprkos tome što je imala procenat ubačenog prvog servisa od samo 52%, Ivanovićeva nije dozvolila rivalki da stvori brejk loptu tokom prvog seta. Sa druge strane, srpska teniserka napravila je brejk u ranoj fazi seta i do kraja je stečenu prednost uspjela da sačuva – 6:4 za 40 minuta igre.

Ana je furiozno počela drugi set osvojivši osam poena u nizu. Ključni je bio peti gem, kada je Ivanovićeva napravila novi brejk i povela sa 4:1. Jedine brejk šanse na meču Japanka je imala u posljednjem gemu, ali je Ana preokrenula i slavila za 72 minuta igre.

Barbora Zahlavova Stricova, naredna Anina suparnica, ima 24 godine, trenutno je 53. na VTA listi i u karijeri je osvojila osam titula ITF ranga. Na Grend slem turnirima nikada nije prošla dalje od trećeg kola, a u jedinom međusobnom okršaju Ivanovićeva je slavila sa 6:3, 6:2 (Linc 2010. godine).

Ove sezone Čehinja je igrala u trećem kolu Australijan opena i u četvrtfinalu Brizbejna.

I Jelena Janković plasirala se u treće kolo VTA turnira prve kategorije u Indijan Velsu.

Srpska teniserka, koja u Indijan Velsu brani titulu, na startu je lako savladala Amerikanku Koko Vandevege sa 2:0, po setovima 6:2, 6:1.

Jankovićevoj je duel protiv mlade Amerikanke bio prvi u Indijan Velsu pošto je kao šesti favorit bila slobodna u prvom kolu. U narednom kolu protivnica srpske teniserke biće Julija Gerges, koja je sa 2:0, po setovima 6:1 i 6:3, savladala Sibil Bamer.

(BLIN MAGAZIN/ma)