Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Staša Košarac oglasio se objavom na svom Instagram profilu te izjavio da je Christian Schmidt nametanjem odluka ponovo antiustavno i antidejtonski djelovao i još jedanput dokazao da BiH nema suverenitet i da je klasični protektorat.
- Nametnuta rješenja u vezi sa Viaductom i izbornim zakonodavstvom dokaz su da je BiH klasični protektorat nelegitimnog i lažnog visokog predstavnika, koji se uživio u ulogu kolonijalnog upravnika - kazao je Košarac.
On je ocijenio da je nametanje rješenja "od strane stranca Schmidta klasično ubijanje demokratije u BiH, derogiranje njenih institucija, nepoštovanje ustavnog poretka i grubo kršenje Ustava i Dejtona".
- Srpska je prepoznala opasne namjere Schmidta. Mi ne priznajemo njegove odluke. On nema legitimitet - konstatovao je Košarac.
Prema njegovim riječima, Schmidt je nepopravljivo političko zlo koje radi i protiv RS-a, ali i protiv BiH i svih naroda koji ovdje žive.
-
- Žalosno je što notorni razbojnik Schmidt ima podršku dijela Federacije BiH, prije svega bošnjačke političke strukture, ali i opozicije /u/ Srpskoj. Ne zna se ko je otužniji - smatra Košarac.
Ali, dodao je, sasvim je sigurno da takvom sinergijom oni prave BiH još slabijom. "Što je više podrške Schmidtu, BiH je sve manje", naveo je Košarac.
(DEPO PORTAL/au)