NOVI SERVIS

Facebook uvodi prepoznavanje lica

Arhiva 16.12.10, 16:20h

Samo nekoliko sati nakon što je magazin TIME proglasio osnivača i glavnog izvršnog direktora Facebooka Marka Zuckenberga osobom godine, Facebook je objavio izlazak novog servisa koji će pokušati prpoznavati slike vaših prijatelja na temelju karakteristika njihovih lica

Tag-FacebookPočetkom naredne sedmice, Facebook će početi koristiti tehnologiju prepoznavanja lica kako bi korisnici mogli što bolje tagirati fotografije svojih prijatelja.

Ova nova funkcija na Facebooku pod nazivom "Tag Suggestions" na početku će biti dostupna samo za korisnike u Sjedinjenim Državama.

Prema pisanju Business Insidera, novi servis neće mijenjati ništa na postavkama privatnosti koje se odnose na tagiranje. Naime, korisnici će i dalje dobivati obavijesti kada ih neko tagira te će moći ukloniti tagove sa fotki na kojima ne žele da se vide. Korisnici će također i dalje imati mogućnost uvida u to ko ih tagira.

Osim toga, iz Facebooka su potvrdili da novi servis za tagiranje neće biti automatski. Kada postavite album sa slikama, Facebook će pokušati prepoznati ljude na njemu.

Ako pronađe neka lica koja su ista, tražit će od vas da mu potvrdite da ih može tagirati. Ako ne nepravite ništa, fotografija neće biti tagirana.

(net.hr/md)