svi bh. predstavnici okončali nastup na oi u parizu

Kraj takmičenja i za Mesuda Pezera, sa dužinom od 19,03 metra nije se uspio plasirati u finale

Sport 02.08.24, 21:27h

Pezer je večeras svoj najduži hitac bacio u drugoj seriji 19.03 metra, dok je u prvoj bacio 19.01 m, a u trećoj samo 18.94 metra te zauzeo 26. mjesto

Bosanskohercegovački reprezentativac u bacanju kugle Mesud Pezer nije se s dužinom 19.03 metra iz večerašnjih kvalifikacija uspio plasirati u finale pa su njegovim ispadanjem ujedno i svi bh. predstavnici okončali nastup na 33. olimpijskim igarama u Parizu.

Norma za direktan plasman u finale u bacanju kugle iznosila je 21.35 metara, odnosno 15 centimetara više nego prije tri godine u japanskom Tokiju, kada je bh. rekorder s 21.33 metra bio drugi u kvalifikacijama te izborio direktan plasman u finale, u kojem je s 20.08 metara osvojio 11. mjesto.

U svom trećem nastupu na olimpijadama (2016. godine u Rio de Janeiru bio je 24.), nije uspio izboriti drugi uzastopni plasman u finale. Pezerov lični rekord iznosi 21.48 m, a ove je sezone najduže bacao na 21.42 metra, što je dužina novog ličnog i bh. rekorda u dvorani.

Pezer je večeras svoj najduži hitac bacio u drugoj seriji 19.03 metra, dok je u prvoj bacio 19.01 m, a u trećoj samo 18.94 metra  te zauzeo 26. mjesto.

Pobjednik kvalifikacija bio je evropski prvak, Italijan Leonardo Fabbri s 21.76 metara, koji je ostvario tek u trećoj seriji. Direktan plasman u finale izborili su Čeh Tomaš Stanek s 21.61, Amerikanci Payton Otterdhal s 21.52 i Ryan Crouser s 21.49, Novozelanđanini Tom Walsh s 21.48 m i Jacko Gill s 21.35 m.

Finale po plasmanu ostvarili su i Amerikanac Joe Kovacs s 21.24 m, Meksikanac Uziel Munoz s 21.22 m, Nigerijac Chukwubuka Cornnell Enekwechi s 21.13 m, Jamajčanin Rajindra Campbell s 21.05 m, Italijan Zane Weir s 21.00 m te Norvežanin Marcus Tomasen s 20. 81 m.

Finale je na programu sutra u 19.35 sati.