EURO 2024

Engleska poslije penala eliminisala Švicarsku i plasirala se u polufinale

Sport 06.07.24, 20:43h

Engleska će u polufinalu igrati protiv Nizozemske ili Turske.

Reprezentacija Engleske pobijedila je Švicarsku večeras nakon boljeg izvođenja penala sa 6:4 i plasirala se u polufinale EURO 2024.

Regularnih 90 minuta igre okončano je rezultatom 1:1.

Golova na stadionu u Dusseldorfu nije bilo sve do 75. minute, a onda je Embolo doveo Švicarsku u prednost.

Pet minuta kasnije Saka je poravnao rezultat na 1:1 i ispostaviće se odveo utakmicu u produžetke.

Švicarska je u 117. minuti mogla zabiti drugi gol, ali Shaqiri je iz kornera pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa.

Nakon produžetaka uslijedili su penali, a Englezi su bili uspješniji sa 5:3 i prošli dalje.

Engleska: Pickford, Walker, Stones, Konsa, Trippier, Rice, Mainoo, Saka, Bellingham, Foden i Kane.

Igrali su još Shaw, Eze, Palmer, Toney i Alexander-Arnold.

Švicarska: Sommer, Schar, Akanji, Rodriguez, Rieder, Freuler, Xhaka, Aebischer, Ndoye, Embolo i Vargas.

Igrali su još Widmer, Zuber, Zakaria, Shaqiri, Amdouni i Sierro.