EURO 2024

Turska slavi protiv Austrije, izborila četvrtfinale

Sport 02.07.24, 22:56h

Turska slavi  protiv Austrije, izborila četvrtfinale

Turska je u posljednjem meču osmine finala na EURO 2024 pobijedila Austriju u Leipzigu sa 2:1 i plasirala se u četvrtfinale.

Selekcija Turske je odlično otvorila utakmicu i povela već u prvoj minuti.

Demiral je bio najprisebniji u kaznenom prostoru Austrije nakon kornera i doveo svoj tim u vodstvo.

Isti igrač je u 59. minuti postigao novi gol za Tursku.

Igrala se 65. minuta kada je Gregoritsch smanjio na 2:1.

Austrija je u 94. minuti imala fantastičnu šansu za poravnanje i produžetke, ali golman Turske Gunok je fenomenalno odbranio udarac Baumgartnera.

Turska će u četvrtfinalu igrati protiv Nizozemske.

Austrija: Pentz, Posch, Danso, Lienhart, Mwene, Seiwald, Sabitzer, Laimer, Baumgartner, Schmid i Arnautović.

Još su igrali Prass, Gregoritsch, Wober i Grillitsch.

Turska: Gunok, Muldur, Bardakci, Demiral, Kadioglu, Yuksek, Ayhan, Yilmaz, Kokcu, Yildiz i Guler.