rasplet u trećem kolu grupe B

Šok u 98. minuti: Modrić se iskupio za promašeni penal, ali Italija stigla do izjednačenja i osmine finala!

Sport 24.06.24, 23:04h

Sve do sudijske nadoknade i 98. minute Vatreni su bili u osmini finala, a onda Zaccagani zabija za 1:1 i veliko slavlje Italije koja odlazi u naredni krug takmičenja

Utakmicai trećeg kola grupe B UEFA Evropskog prvenstva između reprezentacija Hrvatske i Italije završena je remijem (1:1).

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova, uz dosta miran ritam utakmice i opreznu igre sa obje strane.

Drugo poluvrijeme ponudilo je sasvim drugu sliku... Hrvatska je došla u vodstvo u 54. minuti nakon što je Budimir šutirao, Donnarumma odbio loptu, a Modrić natrčao na nju i postigao pogodak.

Samo minut ranije Modrić je šutirao sa bijele tačke i promašio!

Penal za Hrvatsku dosuđan je nakon igranja rukom u šesnaestercu Frattesija, a nakon šuta Kramarića. Međutim, Donnaruma jer pročitao Modrića i sačuvao mrežu.

Italija je silovito napadala u nastavku utakmice, no bez uspješne završnice.

Sve do sudijske nadoknade i 98. minute, kada Zaccagani zabija za 1:1 i veliko slavlje Italije koja odlazi u naredni krug takmičenja, dok je Hrvatska završila kao trećeplasirana.

Prva u grupi B je selekcija Španije, koja je večeras savladala Albaniju sa 1:0.

Italija je druga sa  četiri boda, dok Hrvatska ima dva. Albanija na začelju tabele s jednim osvojenim bodom.