osma u disciplini 100 m delfin

Čeka se nastup Lane Pudar u Beogradu u njenoj najjačoj disciplini: Najbolja bh. plivačica brani titulu prvaka Evrope

Sport 21.06.24, 19:23h

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je osmo mjesto u finalu utrke na 100 m delfin na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Osamnaesetogodišnja Mostarka dionicu je isplivala u vremenu 59.07 sekundi.

Zlatnu medalju osvojila je Belgijanka Roos Vanotterdijk (57,47), srebro Grkinja Georgia Damasioti (57,74), a bronzu Šveđanka Sara Junevik (58,06).

Najbolja bh. plivačica će u Beogradu nastupiti u svojoj najjačoj disciplini - 200 m delfin, u kojoj brani titulu evropske prvakinje koju je osvojila 2022. godine u Rimu.

Kvaklifikacije su na programu u subotu od 10.15 sati, polufinalne utrke su u popodnevnom terminu, dok je finale na programu u nedjelju prije podne.