Prva utakmica

Njemačka 'petardom' otvorila EURO 2024

Sport 14.06.24, 22:57h

Vrlo lagano su pronalazili rješenja za škotski pritisak i ulazili u šanse

Fudbaleri Njemačke savladali su Škotsku rezultatom 5:1 na otvaranju Evropskog prvenstva koje se igra u njihovoj zemlji.

Gledali smo fenomenalno izdanje Nijemaca koji su demolirali nemoćne Škote. Djelovali su razigrano, dominantno i kreativno.

Vrlo lagano su pronalazili rješenja za škotski pritisak i ulazili u šanse. Toni Kroos igra posljednje utakmice u karijeri, ali kako je odigrao večeras, na ovakvoj razini bi mogao vladati evropskim fudbalom bar još nekoliko godina.

Pogodak za vodstvo Elfa u Minhenu postigao je Florian Wirtz u 10. minuti, mladi superstar kojem u domovini "tepaju" da je njemački Messi.

Kroos je sjajnom dugom loptom pronašao Kimmicha, a on je dodao Wirtzu, koji je sa 16 metara pospremio loptu u mrežu.

Devet minuta kasnije strijelac drugog gola bio je Jamal Musiala u 19. minuti.

U finišu prvog dijela iz penala Njemačka dolazi do još jednog pogotka. Strijelac je bio Havertz.

Na 4:0 povisio je Fullkrug u 68. minuti, utješni pogodak za Škote došao je autogolom Rudigera u 87. minuti.
Konačnih 5:1 postavio je Can u 92. minuti.

Treba istaći da je Škotska u drugom poluvremenu imala igrača manje jer je Porteous pocrvenio u akciji koja je prethodila trećem golu.