Katar 2022

Nizozemska i Senegal se plasirali u osminu finala

Sport 29.11.22, 18:13h

Nizozemska je na kraju osvojila prvo mjesto sa sedam bodova, Senegal je drugi sa šest, Ekvador treći sa četiri, a Katar zadnji bez bodova

U izravnom dvoboju za plaman u drugi krug Svjetskog nogometnog prvenstva Senegal je pobijedio Ekvador rezultatom 2:1, dok je u drugom susretu skupine A Nizozemska pobjedom nad domaćinom Katrom 2:0 potvrdila prvo mjesto.

Senegal je u dvoboju sa Ekvadorom tražio pobjedu koja bi ga odvela u šesnaestinu finala, a Ekvadoru je bio dovoljan i remi.

U skladu s tim, Senegalci su u prvom dijelu bili opasniji, a do vodstva su došli iz kaznenog udarca u 44. minuti.

Prethodno je Piero Hincapie u svom šesnaestercu srušio Ismaila Sarra, koji je sam izveo jedanaesterac i pogodio za 1:0.

Ekvador je izjednačio u 68. minuti nakon udarca iz kuta, a strijelac za 1:1 bio je Moises Caicedo.

Taj rezultat na semaforu je stajao sam dvije minute. Nakon slobodnog udarca lopta je došla do Kalidoua Koulibalyja koji je pogodio za 2:1.

U završnici utakmice Ekvador nije uspio stvoriti niti jednu izglednu priliku i Senegal je zasluženo prošao dalje.

U drugom susretu ove skupine Nizozemska je očekivano bila bolja od Katara 2:0. Strijelci su bili Cody Gakpo u 26. i Frenkie De Jong u 49. minuti.

Nizozemska je natjecanje po skupinama završila na prvom mjestu sa 7 bodova, Senegal ide dalje sa 6 bodova, dok se Ekvador s 4 i Katar bez bodova opraštaju od natjecanja.