nakon poraza od japana

Remi protiv Španije: Njemačka se vraća u igru, u trećem kolu slijedi triler završnica

Sport 27.11.22, 21:59h

Nakon dva kola, Španija je prva u grupi sa četiri boda, Japan i Kostarika imaju po tri, a Njemačka jedan bod

Situacija u skupini E Svjetskog nogometnog prvenstva dodatno se zakomplicirala nakon što su u susretu drugog kola Španjolska i Njemačka odigrali 1:1.

Španjolska je u vodstvo došla u 62. minuti, kad je na ubačaj Jordija Albe loptu u mrežu poslao Alvaro Morata.

Njemačka je do izjednačenja i prvog boda na ovom SP-u stigla u 83. minuti. Dodavač je bio Jamal Musiala, a strijelac pogotka Niclas Fuellkrug.

U prvoj utakmici 2. kola u ovoj skupini Kostarika je danas svladala Japan s 1:0, pa nakon dva kola Španjolska ima 4 boda, po 3 boda imaju Japan i Kostarika, a na začelju je Njemačka s 1 bodom.

Sve reprezentacije još imaju mogućnost plasmana u drugi krug. Španjolcima je za to dovoljan remi protiv Japana u posljednjem kolu, dok je Nijemcima potrebna pobjeda nad Kostarikom i poraz Japana u srazu sa Španjolcima.

Obje utakmice su na rasporedu u četvrtak, 1. prosinca, od 20 sati.