EURO 2022

Zmajevi porazom od Češke Republike okončali takmičenje na Evropskom prvenstvu

Sport 15.01.22, 19:35h

Covid i nedostatak ljevaka napravili velike probleme Zmajevima

Rukometne selekcije Češke i Bosne i Hercegovine odigrale su večeras duel 2. kola grupe G Evropskog prvenstva.

Nakon 60 minuta slavili su Česi rezultatom 27:19 (12:9), pa je tako naša selekcija upisala i drugi poraz na ovom Euru, nakon što smo protiv Šveđana doživjeli debakl (30:18).

Loš početak za naš tim (5:1) otežao je ekipi Ivice Obrvana posao u nastavku meča, a polovinom prvog dijela imali su Česi i vodstvo od šest razlike, da bi finiš prvog dijela dočekali s minusom 12:9.

U nastavku ponovo problemi u našem napadu, Česi su održavali prednost, koju smo u par navrata uspjeli smanjiti na minus dva gola, ali smo na kraju zasluženo poraženi.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Klima (osam golova), a on je proglašen i igračem utakmice, dok su se u našem timu istakli Herceg i Hamidović sa po četiri gola.