treća u kvalifikacionoj grupi

Šansa za novu medalju: Sjajna Lana Pudar izborila finale u disciplini 100 metara delfin

Sport 20.12.21, 15:46h

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar plasirala se u finale utrke na 100 metara leptir na Svjetskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Abu Dabiju.

Pudar je u polufinalu osvojila treće mjesto u svojoj grupi s vremenom 56.28, te s ukupno šestim vremenom polufinala izborila plasman među osam najboljih plivačica.

Petnaestogodišnja Mostarka će u finalu u utorak od 16.10 sati plivati za svoju drugu medalju na SP-u, nakon što je prije nekoliko dana osvojila bronzu u disciplini 200 metara leptir.