PRIJATELJSKA UTAKMICA

Poraz nogometaša BiH u Los Angelesu: U 39. minuti ostali sa igračem manje, u 90. minuti savladani

Sport 19.12.21, 09:16h

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prijateljskom meču u Los Angelesu od selekcije Sjedinjenih Američkih Država sa 0:1.

Strijelac jedinog gola biko je Cole Bassett.

Uvodne minute utakmice nisu donijele previše prilika. Tek u 17. minuti Jovo Lukić je pokušao sa dvadesetak metara, ali je golman Matt Turner zaustavio njegov udarac.

Na drugoj strani Jordan Morris je pokušao glavom sa peterca u 31. minuti, ali je Nikola Ćetković odlično intervenisao.

U 39. minuti bh. tim je ostao s igračem manje na terenu jer je crveni karton dobio Amar Begić.

U finišu prvog poluvremena domaći tim je stvorio jednu priliku, ali se rezultat nije mijenjao.

Nastavak utakmice je donio nešto defanzivniju igru bh. reprezentacije, ali ni igrači SAD-a nisu stvorili ozbiljniju priliku sve do finiša utakmice. Cole Bassett u 90. minuti koristi šansu i donosi pobjedu Americi.

Meč je odigran pred 11.404 navijača. Nije izostala ni podrška za "Zmajeve" koji su na kraju meča pozdravili pristalice reprezentacije BiH.