Poraženi sa 2:0

Bh. teniseri u dublu izgubili od Australije i eliminirani iz Davis cupa

Sport 02.02.19, 09:16h

Davis cup reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od Australije u kvalifikacijama za finale Davis Cupa.

Treći i odlučujući poen na terenima u Adelaideu Australijancima su u ranim jutarnjim satima donijeli John Peers i Jordan Thompson, koji su u dublu bili bolji od Mirze Bašića i Tomislava Brkića rezultatom 7:5 i 6:1.

Prvi set je bio izjednačen i Australijanci su se morali potruditi da dođu do poena, međutim u drugom setu bh. teniseri su u potpunosti podbacili, pa Australija s lakoćom dolazi do pobjede.

Jučer je Damir Džumhur izgubio od Johna Millmana, a Mirza Bašić od Alexa De Minaura (2:0).

U meču bez rezultatskog značaja Alexei Popyrin je savladao Nermana Fatića sa 6:1 i 7:6(2).

Australija se plasirala na završni turnir koji će u novembru biti održan u Madridu.

- Rezultat:
John Peers/Jordan Thompson (Australija) - Mirza Bašić/Tomislav Brkić (BiH) 2:0 (7:5, 6:1)