Van Persi je povrijedio ruku tokom meča sa Brazilom, a njegov nacionalni tim u utorak očekuje borba za plasman u finale u Južnoj Africi protiv Urugvaja.
Selektor Holanđana Bert van Marvijk u subotu je rekao da još uvijek nisu poznati detalji Van Persijeve povrede, ali da misli da nije mnogo ozbiljna.
Pored Van Persija na skeniranje je otišao i povrijeđeni defanzivac holandskog nacionalnog tima Joris Matijsen.
- Obojica su otišli u bolnicu na skeniranje. Robin ima problema sa rukom, a Joris sa koljenom. Ne znam mnogo podataka, ali su zato upućeni u bolnicu - rekao je Van Marvijk.
Van Persi je pao na ruku u petak, tokom utakmice sa Brazilom, koju su Holanđani dobili sa 2:1. Osim povreda dvojice igrača pred meč sa Urugvajem holandski tim ima probleme i sa kartonima pošto na toj utakmici neće moći da računaju na Najdžela de Jonga i Gregorija van der Viela.
(FENA, BLIN/sv)
FUDBAL/SP
Van Persi pod znakom pitanja
Arhiva 03.07.10, 20:47h
PODIJELI NA
24 SATA
Kardiolog otkrio šta dodaje gotovo svakom obroku
Policajci traže piromana: Evakuirano 40 osoba, nekoliko odraslih i djece završilo u bolnici
Cijene u Federaciji BiH prošli mjesec porasle, evo šta najviše
Užas na plaži: Četverogodišnjem dječaku iz Srbije stalo srce, spasila ga brza reakcija
Napadač fudbalske reprezentacije Holandije - Robin van Persi upućen je u bolnicu na skeniranje ruke zbog čega je njegovo igranje u polufinalu Svjetskog prvenstva pod znakom pitanja.